• Jesteśmy łącznikiem przeszłości z przyszłością.

  •  

     Naszą pasją są samochody lecz szczególnie ich dusza.

  •  

    Samochody nie mają przed nami żadnych tajemnic.

Firma Overland Classic Car wywodzi się od Firmy U.S.AUTO SERVICE która powstała w roku 1990 w Warszawie . Pierwszą lokalizacją była przy Alei Lotników na terenie Wytwórni Filmów Czołówka. W roku 1991 firma zmieniła lokalizację i przeniosła się na ulicę Czyżewską 7 w Warszawie. Po dwóch latach działalności firma zakupiła ziemię i wybudowała kompleks budynków i pomieszczeń warsztatowych wraz z parkingiem przy ulicy Zawodzie 11 w Warszawie.

Od czerwca 1994 roku do dziś Firma niezmiennie prowadzi działalność motoryzacyjną polegającą na serwisie i kompleksowej naprawie samochodów osobowych dostawczych i terenowych ze szczególnym uwzględnieniem samochodów amerykańskich oraz wszelkich aut z rynku amerykańskiego i kanadyjskiego. Specjalizacja w dziedzinie samochodów amerykańskich i innych z rynku amerykańskiego wzięła swój początek w latach 90-tych kiedy nastąpił w Polsce bum na sprowadzanie aut zza oceanu. Dość liczna polonia i pracujący w USA Polacy zaczęli masowo przywozić do Polski samochody które nie miały w kraju serwisu i dostępu do części zamiennych. Tę lukę wypełniła Firma ”U.S.AUTO SERVICE 1 Budziński„.

W latach 1994 do 2000 Firma importowała również samochody z USA na zamówienie klientów indywidualnych. Staliśmy się pierwszą stacją obsługi samochodów amerykańskich która w 100% serwisowała samochody ambasad USA, Kanady, Australii, Meksyku i kilku innych w których jeździły auta rodem z ameryki. W roku 1996 zostaliśmy Autoryzowanym Serwisem Marki Chrysler w Polsce. Wykonywaliśmy pełną obsługę serwisową wszystkich modeli Chryslera, Dodgea, Plymoutha, Jeepa. Jako jeden z nielicznych serwisów autoryzowanych zostaliśmy uhonorowani i medalem za profesjonalizm przez władze Chryslera.

Oprócz Chryslera prowadziliśmy i prowadzimy nadal pełny serwis i zaopatrzenie w części do samochodów Forda, Lincolna i Mercury, oraz GM w tym HUMMERA.

Po kilku latach rozszerzyliśmy gamę naprawczo serwisową o takie marki jak Lexus, Toyota, Nissan, Mazda, Mitsubishi w wersjach amerykańskich. W roku 2009 Firma U.S.AUTO SERVICE 1 Budziński zmieniła swoją nazwę na OVERLAND MOTORS która to do dziś służy Państwu, jako właścicielom samochodów amerykańskich i nie tylko, fachową pomocą przy ich serwisowaniu i kompleksowych naprawach, ale również szeroką gamą usług motoryzacyjnych dotyczących m. innymi bezgotówkowej likwidacji szkód z wykorzystaniem części oryginalnych i zamienników. Specjalistyczne usługi blacharsko lakiernicze powstały po zakupieniu markowego oprzyrządowania do celów naprawczych samochodów powypadkowych i przeszkoleniu personelu.

Zapraszamy do kontaktu znami, kliknij tu: kontakt


Overland Classic Car ma już za sobą kilkanaście odrestaurowanych w pełni oldtimerów, takich jak BUICK Special z 1938 roku, Skylark 1984, Ford Mustang Convertable V6, V8, Fastback 1965 V8, Mercedes W 113 Pagoda 250SL, 280 SL, Mercedes Sportline 2,3 16V, Mercedes W 170 S, Porsche 911T - 1977r, Rolls Royce Cornische oraz Syrena 103. Porsche 944Turbo S z 1984 roku i jeszcze kilka ciekawych sztuk z BL11 i DKW w tle. W swojej ofercie mamy oryginalne części retro jak i obecnie produkowane w Niemczech, USA, Polsce i Chinach, części na bazie oryginałów.

ZAPEWNIAMY STAŁY SERWIS Z UŻYCIEM ODPOWIEDNICH KOMPONENTÓW I CZĘŚCI ZAMIENNYCH NA ZAMÓWIENIA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH SPROWADZAMY OLDTIMERY I KLASYKI Z USA.

Firma „Overland Classic Car” zajmuje się renowacją i odbudową samochodów klasycznych i zabytkowych w zakresie mechaniki, elektryki oraz blacharstwa i lakiernictwa. Na markowych urządzeniach takich jak rama z docerem i pełnym oprzyrządowaniem Firmy „CELET” czy też komorze lakierniczej Firmy „SAICO” i pistoletach lakierniczych „SATA” wykonujemy profesjonalne naprawy powypadkowe nie tylko samochodów zabytkowych ale i najnowszej generacji. Overland Classic Car wykonuje pełną odbudowę zespołów napędowych. Silniki , skrzynie biegów , mosty napędowe są demontowane i składane od nowa na nowych częściach i uszczelkach. Na życzenie klientów przygotowujemy samochody do sportu w zakresie mechaniki , zawieszeń, hamulców i klatek. Tuning silników ograniczamy do zaleceń producenta z roku produkcji samochodu. Od 2012 roku zajmujemy się również renowacją i naprawą tapicerek samochodowych i elementów drewnianych.